Inled sommarfesten med att bjuda dina gäster på ett cocktail inspirerat och skimrande vin eller ett briljantblå mousserande som påminner om Medelhavets fina vatten. Inspireras här!
One Blue – havsblå mousserande
Det briljantblå vinet har en etikett med inkorporerad blå Swarowski-kristall. Vinet har en återhållsam, men frisk doft och en fruktig smak.
Pris: 260 kr
Prosecco som isglass
Aviva Pink Gold – mousserande med smak
En vinbaserad dryck som görs på en jäsning på Airen- och Moscatodruvor. Den skimrande orangerosa färgen får drycken av flingor, som görs genom att använda samma typ av färgämnen som används i chokladindustrin. Ett perfekt smaksatt bubbel för den som tycker om ett sötare vin.
Pris: 91 kr
Sparkling Gold – glittrande guldflagor
Med en lätt fräsch smak av citrus, gröna äpple och de glittriga guldflagorna sticker det mousserande vinet ut på markanden. Sparkling Gold kan med fördel drickas till asiatiskt och lite kryddigare maträtter, eller i sin enkelhet som en fördink.

Pris: 89 kr
Moët – lyx i miniformat
Text: Redaktionen
Bild: Pexels

